- Lornetki ogólnego zastosowania. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości.
- Delta Optical Entry wyposażono w powłoki antyodblaskowe oraz pryzmaty BaK4, centralną regulację ostrości, uszczelniania, gumowane i ergonomiczne pokrycie korpusu.
Seria Delta Optical Entry składa się z solidnych i trwałych lornetek przeznaczonych do ogólnych zastosowań. Wprowadzone na rynek, jako kontynuacja modeli Delta Optical Taiga, zostały ulepszone poprzez wzmocnienie konstrukcji i udoskonalenie optyki, aby dalej cieszyć użytkowników niesłabnącą popularnością jako lornetki tanie i solidne.
W skład serii Entry wchodzą dwa modele o średnicy obiektywu 50 mm oraz jeden model z obiektywem 40 mm. Lornetki Entry 10x50 i 7x50 to klasyczne lornetki turystyczne o uniwersalnych parametrach. Delta Optical Entry 10x50 stanowi odpowiedni kompromis pomiędzy szczegółowością i jasnością obrazu, model Entry 7x50 daje z kolei obrazy jaśniejsze i mniej powiększone, bardziej odpowiednie do obserwacji w warunkach zmierzchowych. Nieco inne zastosowanie ma lornetka Entry 8x40. Tu mamy do czynienia z mniejszymi gabarytami, dzięki czemu lornetka taka może być odpowiednia do górskich wędrówek i wszędzie tam gdzie istotne są wymiary i waga sprzętu. Jednocześnie lornetka Entry 8x40 ma szerokie pole widzenia, jedno z najszerszych w lornetkach Delta Optical.
Konstrukcyjnie lornetki z serii Entry są znacznie solidniejsze od swoich pierwowzorów jak i od innych popularnych lornetek w podobnej cenie. Cały ich korpus wykonany został z aluminium a dodatkowo dla lepszego komfortu obudowa została pokryta gumą. Obiektywy to klasyczne achromaty o średnicy 50 mm lub 40 mm pokryte niebieskimi powłokami przeciwodbiciowymi. Lornetkę wyróżnia zastosowanie pryzmatów wykonanych ze szkła BaK4, dzięki czemu nie obserwujemy pociemnienia brzegowego typowego dla pryzmatów wykonanych ze szkła BK7. Uwagę zwraca solidny mostek okularowy, nie wykazujący luzów czy przechyłów oraz nie zmieniający swojego położenia pod wpływem nacisku. Okulary posiadają gumowe muszle oczne, które w razie potrzeby można wywinąć.
W zestawie:
- zakrywki okularowe
- zakrywki obiektywowe
- pasek do lornetki
- pokrowiec miękki
- ściereczka do czyszczenia optyki
Wielkość, która mówi nam ile razy dany obiekt wydaje nam się większy oglądany przez instrument optyczny w porównaniu z widokiem gołym okiem.
Parametr, który mówi nam jakiej wielkości jest krążek światła wytwarzany tuż za okularem i wpadający do naszego oka. Można go łatwo obliczyć po prostu podzielić średnicę obiektywu przez powiększenie. Dla lornetki 10x50 będzie to wartoś 50/10 czyli źrenicę wyjściową to 5 mm, a dla lornetki 10x42 to wielkości 4,2 mm.
Źrenica ludzkiego oka zaadoptowanego do ciemności ma średnicę około 7 mm (z wiekiem ta zdolność może spadać) dlatego lornetki nocne to takie dla których ten parametr jest bliski 7mm
przykładowo 7x50, 8x56 a dla starszych wiekiem 10x56
Jest to parametr mówiący nam w jakiej maksymalnej odległości od okularu możemy trzymać oko i wciąż nie tracić nic z pola widzenia sprzętu. Kiepskiej jakości lornetki mają odstęp na poziomie 10mm lub mniejsze, średniej jakości od 11 do 15 mm, dobrej od 16 do 19 mm, a bardzo dobrej 20mm lub więcej.
Odstęp źrenicy jest parametrem bardzo ważnym dla osób, które mają wadę wzroku zwaną astygmatyzmem. Te osoby nie powinny, patrząc przez lornetkę, zdejmować swoich okularów.
Jedna z wielkości określających parametry lornetki. Według definicji jasność względna to nic innego jak wyrażona w milimetrach średnica źrenicy wyjściowej podniesiona do kwadratu. Ponieważ jasność ta zależy tylko od jednej wielkości, nie mówi nam nic innego niż sama źrenica wyjściowa.