- Nowoczesna konstrukcja zbudowana w oparciu o obiektywy ED. Kompaktowa, zwarta i bardzo wytrzymała. Duże, prawie 8 stopniowe pole widzenia, skorygowana pod względem wad optycznych niemal w całym polu, z minimalną odległością ogniskowania 2m.
Lornetka Delta Optical Chase 8x42 ED to nowoczesna konstrukcja zbudowana w oparciu o obiektywy wykonane ze szkła typu ED o bardzo niskiej dyspersji. Kompaktowa, zwarta i bardzo wytrzymała. Lornetka Chase 8x42 ED to lornetka o dużym, prawie 8,0° polu widzenia, skorygowana pod względem wad optycznych niemal w całym polu widzenia, z minimalną odległością ustawienia ostrości wynoszącą zaledwie 2 m. Model ten sprawdzi się szczególnie dobrze w warunkach słabszego oświetlenia, o zmierzchu czy o świcie, wydobywając z tła obiekty słabo dostrzegalne przez lornetki o parametrach 10x42.
- optyka ED – doskonała korekcja aberracji chromatycznej
- szerokokątny projekt optyczny o w pełni płaskim polu widzenia
- pryzmaty dachowe ze szkła BaK4, z warstwami odbiciowymi wykonanymi ze srebra
- szybka, centralna regulacja dioptrażu
Starannie dobrane wysokiej jakości gatunki szkła oraz zaprojektowany od nowa układ optyczny powodują, że lornetki z serii Delta Optical Chase oferują jakość obrazu znacznie lepszą niż w przypadku lornetek w podobnej klasie cenowej. Wszystkie lornetki z tej serii zbudowano w oparciu o obiektywy wykonane ze szkła typu ED o bardzo niskiej dyspersji. Obiektywy takie gwarantują niski poziom aberracji chromatycznej przy zachowaniu umiarkowanych gabarytów. Lornetki posiadają duże pole widzenia, skorygowane w znacznie większym stopniu niż w produkowanych wcześniej modelach. Cała konstrukcja wykonana jest w systemie dachowym, z wewnętrznym centralnym układem ogniskowania. Korpus jest bardzo wytrzymały i oczywiście całkowicie wodoszczelny (klasa IPX7). Lornetki z serii Chase dostarczą obraz o bardzo dużej szczegółowości i bogatej kolorystyce, pozwolą dostrzegać detale niezauważalne w lornetkach o niższej jakości.
Wielkość, która mówi nam ile razy dany obiekt wydaje nam się większy oglądany przez instrument optyczny w porównaniu z widokiem gołym okiem.
Jest to parametr mówiący nam w jakiej maksymalnej odległości od okularu możemy trzymać oko i wciąż nie tracić nic z pola widzenia sprzętu. Kiepskiej jakości lornetki mają odstęp na poziomie 10mm lub mniejsze, średniej jakości od 11 do 15 mm, dobrej od 16 do 19 mm, a bardzo dobrej 20mm lub więcej.
Odstęp źrenicy jest parametrem bardzo ważnym dla osób, które mają wadę wzroku zwaną astygmatyzmem. Te osoby nie powinny, patrząc przez lornetkę, zdejmować swoich okularów.
Parametr, który mówi nam jakiej wielkości jest krążek światła wytwarzany tuż za okularem i wpadający do naszego oka. Można go łatwo obliczyć po prostu podzielić średnicę obiektywu przez powiększenie. Dla lornetki 10x50 będzie to wartoś 50/10 czyli źrenicę wyjściową to 5 mm, a dla lornetki 10x42 to wielkości 4,2 mm.
Źrenica ludzkiego oka zaadoptowanego do ciemności ma średnicę około 7 mm (z wiekiem ta zdolność może spadać) dlatego lornetki nocne to takie dla których ten parametr jest bliski 7mm
przykładowo 7x50, 8x56 a dla starszych wiekiem 10x56
Jedna z wielkości określających parametry lornetki. Według definicji jasność względna to nic innego jak wyrażona w milimetrach średnica źrenicy wyjściowej podniesiona do kwadratu. Ponieważ jasność ta zależy tylko od jednej wielkości, nie mówi nam nic innego niż sama źrenica wyjściowa.