- wysokiej jakości pryzmaty dachowe wykonane ze szkła BaK4 ze skorygowaną fazą, których powierzchnie odbiciowe pokryte są srebrem, co zapewnia niezwykle ostry i jasny obraz. wszystkie aktywne powierzchnie optyczne soczewek pokryte są i powłokami typu FMC
Kolejna wersja popularnej serii FOREST II, to wysokiej jakości powlekane pryzmaty dachowe BaK4 oraz wielokrotne fazowe powłoki antyodblaskowe pozwalają uzyskać naturalny i ostry obraz. Dlatego jest to idealna lornetka dla miłośników obserwacji ptaków i przyrody w każdych warunkach, jest wodoodporna i mgłoodporna. Wyjątkowo duże pole widzenia dopełnia wysoką jakość optyki. Nowoczesny design sprawi, że chętnie się z nią pokażesz na każdej wyprawie.
W całej serii Delta Optical Forest II układ optyczny lornetek składa się z 8 elementów ustawionych w 6 grupach, a w konstrukcji zastosowaliśmy wysokiej jakości pryzmaty dachowe wykonane ze szkła BaK4 ze skorygowaną fazą, których powierzchnie odbiciowe pokryte są srebrem, co zapewnia niezwykle ostry i jasny obraz. Ponadto w modelach Forest II, wszystkie aktywne powierzchnie optyczne soczewek pokryte są wysokiej jakości wielowarstwowymi powłokami przeciwodbiciowymi typu FMC. Dzięki nim lornetki charakteryzują się wysoką transmisją światła i neutralną kolorystyką obrazu. Dobrze wyczernione wnętrza tubusów zapobiegają pojawianiu się w obrazie niechcianych refleksów i „duszków”.
Wszystkie lornetki z serii Forest II mają płynnie poruszające się centralne pokrętło ustawiania ostrości i indywidualną korekcję dioptrażu w prawym okularze. Gumowe, regulowane muszle okularowe typu twist-up wysuwają się, pozwalając na wygodne dopasowanie okularów do indywidualnych potrzeb obserwatora. Lornetki z serii Forest II wytrzymają nawet najtrudniejsze warunki pogodowe. Ich szczelna obudowa pozwala na swobodne użytkowanie w wilgotnym terenie, a nawet w deszczu. Lornetki Forest II mogą wytrzymać zanurzenie w wodzie przez 5 min, do głębokości 1 m, a wypełnienie konstrukcji azotem zapobiega zaparowywaniu optyki wewnątrz obudowy.
W zestawie:
- Pokrowiec,
- pasek,
- nakrywki na okulary i obiektywy,
- chusteczka do czyszczenia,
Wielkość, która mówi nam ile razy dany obiekt wydaje nam się większy oglądany przez instrument optyczny w porównaniu z widokiem gołym okiem.
Parametr, który mówi nam jakiej wielkości jest krążek światła wytwarzany tuż za okularem i wpadający do naszego oka. Można go łatwo obliczyć po prostu podzielić średnicę obiektywu przez powiększenie. Dla lornetki 10x50 będzie to wartoś 50/10 czyli źrenicę wyjściową to 5 mm, a dla lornetki 10x42 to wielkości 4,2 mm.
Źrenica ludzkiego oka zaadoptowanego do ciemności ma średnicę około 7 mm (z wiekiem ta zdolność może spadać) dlatego lornetki nocne to takie dla których ten parametr jest bliski 7mm
przykładowo 7x50, 8x56 a dla starszych wiekiem 10x56
Jest to parametr mówiący nam w jakiej maksymalnej odległości od okularu możemy trzymać oko i wciąż nie tracić nic z pola widzenia sprzętu. Kiepskiej jakości lornetki mają odstęp na poziomie 10mm lub mniejsze, średniej jakości od 11 do 15 mm, dobrej od 16 do 19 mm, a bardzo dobrej 20mm lub więcej.
Odstęp źrenicy jest parametrem bardzo ważnym dla osób, które mają wadę wzroku zwaną astygmatyzmem. Te osoby nie powinny, patrząc przez lornetkę, zdejmować swoich okularów.
Jedna z wielkości określających parametry lornetki. Według definicji jasność względna to nic innego jak wyrażona w milimetrach średnica źrenicy wyjściowej podniesiona do kwadratu. Ponieważ jasność ta zależy tylko od jednej wielkości, nie mówi nam nic innego niż sama źrenica wyjściowa.
5 lat